دوره های آموزشی بافت مو

برترین و کاملترین دوره های آموزشی بافت مو را در آکادمی مونا یزدانی تجربه کنید.

photo 2022 08 04 21 03 56
$180.00

Interior Lighting

Lorem ipsum dolor sit amet, consect adipiscing elit sed do dolro sit amet consect adipiscing elit

Buy Now
photo 2022 08 04 21 03 42
$90.00

LED Table Lamp

Lorem ipsum dolor sit amet, consect adipiscing elit sed do dolro sit amet consect adipiscing elit

Buy Now
photo 2022 08 04 21 04 02
$280.00

Crazy Shoe

Lorem ipsum dolor sit amet, consect adipiscing elit sed do dolro sit amet consect adipiscing elit

Buy Now

آموزش بافت تیغ ماهی

قبل از انجام بافت مو تیغ ماهی، ابتدا موها را براشینگ کنید تا نتیجه کار شما در پایان کاملا مرتب و آراسته باشد. سپس ساقه موها را آغشته به مقدار کمی کرم مو کنید تا خرده موها از لابلای بافت مو بیرون نزد و جلوه کار زیباتر شود.

در مرحله بعد از بافت مو تیغ ماهی ساده باید موها را از قسمتی که قصد دارید ببافید، با کش ببندید. توجه داشته باشید که در پایان کار این کش بریده می شود؛ پس توصیه می کنیم از یک کش معمولی استفاده نمایید. شما می توانید بافت مو را دم اسبی انجام دهید یا آن را در قسمت انتهایی سر در مجاورت گردن ببافید.

پس از این که موها را با کش بستید، دنباله آن را به دو بخش مساوی تقسیم کنید. لایه سمت راست را با دست نگه داشته و مقدار کمی از لایه سمت چپ را به قسمت راست بیاورید. همین کار را سمت راست باید انجام دهید. یعنی موهای سمت چپ را با دست نگه داشته و از بخش بیرونی سمت راست یک تکه جدا کرده و به قسمت چپ بیاورید.

عبور قسمت های مختلف مو به داخل همدیگر را باید انقدر تکرار کنید تا به انتهای موها برسید. در نهایت موها را با یک کش ببندید و کش بالای دم اسبی را ببرید. سپس مقداری اسپری حالت دهنده روی موها بزنید تا مدل مو تیغ ماهی شما ثابت بماند.

 

آموزش بافت تیغ ماهی

روش بافت تیغ ماهی مدل پری دریایی

یک مدل بافت مو تیغ‌ماهی دیگر به نام مدل مو پری دریایی وجود دارد. برای داشتن این مدل هم ابتدا باید موهایتان را شانه بزنید و در صورت لزوم براشینگ کنید. سپس ساقه موها را آغشته به کرم مو کنید تا خرده موها را پوشش دهد.

در مرحله بعد باید دو قسمت کوچک از موهای نزدیک به رستنگاه مو را جدا کنیم. سپس از قسمت راست موها تکه کوچکی را جدا می کنیم و آن را با دسته سمت چپ ترکیب می کنیم. در مرحله بعد همین کار را با قسمت چپ موها انجام می دهیم و تکه کوچکی از آن را با قسمت راست موها ادغام می کنیم.

پس از این که دو ردیف از بافت تیغ ماهی را انجام دادیم، لایه ای از موهای سمت راست که خارج از بافت هستند را به لایه سمت چپ اضافه می کنیم. در مرحله بعد باید لایه ای از موهای سمت چپ که خارج از بافت است را به لایه سمت راست اضافه کنیم. این کار را تا انتها انجام می دهیم تا با اضافه کردن موها از سمت چپ و راست، بافت تیغ ماهی کامل شود و موهای تمام نواحی سر داخل بافت برود.

روش بافت تیغ ماهی مدل پری دریایی

بافت مو پری دریایی بسیار شبیه به بافت تیغ ماهی ساده است؛ با این تفاوت که به صورت شل تر انجام می شود.

فیلم آموزش بافت مو تیغ ماهی جلوی سر

برای آشنایی بیشتر با این مدل بافت مو پرطرفدار می توانید فیلم آموزش بافت تیغ ماهی جلوی مو که در ادامه آماده کرده ایم را مشاهده کنید و از آن به عنوان یک مدل مو مجلسی استفاده نمایید. 

برای بافت تیغ ماهی جلوی مو باید ابتدا مشخص کنید که قصد دارید بافت را از کدام ناحیه سر شروع کنید. سپس قسمت مورد نظر را به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم. یک لایه از موهای سمت چپ جدا کرده و با لایه سمت راست ادغام می کنیم. در مرحله بعد یک لایه از موهای سمت چپ جدا کرده و آن را با موهای سمت راست ترکیب می کنیم.

پس از این که یک یا دو ردیف از بافت مدل تیغ‌ماهی را انجام دادیم، شروع به اضافه کردن لایه هایی از موهای اطراف لایه چپ و راست می کنیم. یعنی با این کار موهایی که خارج از بافت هستند را به آن اضافه می کنیم تا کل موها به همین ترتیب به اتمام برسند.