آموزش لایت مو در خانه با راحت ترین روش

در این مقاله به شما روش ها متنوع برای لایت کردن مو هایتان یا به عبارتی روشن تر کردن موها می پردازیم . بیشتر خانم ها به دنبال راه و روشی برای روشن کردن مو های خود هستند برخی روش رایج تر یعنی روشن کردن مو با دکلره را پیش میگیرند و برخی دیگر به دنبال روش های کم درد سر تر یا کم آسیب تر هستند . ما در ادامه به انواعی از راه ها اشاره می کنیم و توضیحاتی را به شما ارائه می دهیم . اما توجه داشته باشید کهلایت کردن مو با روش دکلره نیاز مند رعایت نکات بسیاری است ، زیرا امکان آسیب رسی شدید به مو ها وجود دارد ؛ پس بهتر است برای استفاده از این روش خود را به یک مرکز تخصصی رنگ و  دکلره بسپارید . ما در سالن تخصصی مونا یزدانی با ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان موهایی با رنگ دلخواه ، همراه با سلامتی کامل تحویل می دهیم . 

آموزش لایت مو در خانه با راحت ترین روش

انواع روشن کردن مو

  • روش با دکلره
  • روش های بدون دکلره
  • روشن کردن مو با رنگ مو
  • روشن کردن مو با اکسیدان
  • روشن کردن مو با رنگ سه صفر
  • روش های طبیعی
  • روشن کردن مو با لیمو و بابونه
  • روشن کردن مو با ماسک ماالشعیر و لیمو و تخم مرغ
  • روشن کردن مو با سرکه سیب و عسل

توضیح هر یک از روش های لایت در خانه

روش با دکلره : در این روش مقداری تجربه و تخصص لازم است ، با تهیه پودر دکلره مناسب و اکسیدان می توانید با روش های متفاوت مو های خود را دکلره کرده و رنگ آن را روشن تر کنید . دکلره روی برخی مو ها به پایه ی زرد و در نهایت پلاتینی می رسد و در برخی مو ها به رنگ نارجی و قرمزی می زند . برخی از افراد که قبلا از رنگ های طبیعی روی مو های خود استفاده نموده اند قبل از دکلره کرد بهتر است این موضوع را با یک متخصص مطرح کنند ، زیرا امکان با نشد رنگ و سوختن مو بالا می رود . در نهایت پس از انجام دکلره مو ها با توجه به خواسته ی شما به پایه ی مورد نظر می رسد و می توانید هر رنگساژی که مد نظر دارید را انجام دهید تا مو هایی لایت تر ( روشن تر) داشته باشید .

روش روشن کردن مو با رنگ مو : شما با ترکیب چند رنگ مو می توانید به روشنی چند درجه ای از مو های خودتان برسید . این روش برای افرادی که مو های مشکی تر دارند سخت تر از افرادی با مو های قهوه ای و بور تر انجام می شود . در این روش با توجه به رنگ خواسته شده و جنس مو ها متخصصین چند رنگ را با هم ترکیب می کنند و از اکسیدان های معمولا 9% استفاده می نماییند . تا موهایی چند درجه روشن تر از مو های خود در توناژ رنگی انتخاب کرده داشته باشید .

روش روشن کردن مو با اکسیدان : این روش یکی دیگر از روش های لایت کردن مو بدون دکلره است که البته نتیجه ای متفاوت با دکلره دارد . بدین گونه که از یک درجه تا پنج درجه می توانید مو های خود را روشن تر کنید . ما سه نوع اکسیدان داریم : 12% ( 3) , 9% (2 ) , 6% ( 1) . برای روشن کردن یک درجه تا 2 درجه ی مو هایتان باید از اکسیدان 6% استفاده کنید . برای روشن کردن مو ها از دو درجه تا چهار درجه از اکسیدان 9% استفاده کنید . در آخر برای روشن تر کردن مو از چهار درجه تا پنج درجه ای مو باید از اکسیدان 12% استفاده کنید . توجه داشته باشید که مدت زیادی اکسیدان را روی موهایتان نگذارید تا امکان سوختن مو ها پایین بیاید .

روش روشن کردن مو با رنگ سه صفر : این روش مو های شما را تا پایه ی 5 میرساند اما در نظر داشته باشید که نتیجه ای مشابه با دکلره کردن را ندارد . در این روش رنگ مو ی سه صفر را با دو برابر اکسیدان قاطی می کنید و با برس رنگ روی مو ها می زنید و در نهایت 35 دقیقه روی مو ها نگه می دارید و با شامپو می شویید . این روش ضرر کمتری نسبت به دکلره دارد . پس از انجام این کار 48 ساعت به مو استراحت می دهید و سپس رنگ ساژ مورد نظر را می گزارید .

آموزش هایلایت مو

روش روشن کردن مو با لیمو و بابونه : روش های طبیعی روشن کردن مو به تکرار و حوصله نیاز دارد . بابونه و لیمو جزو محصولات طبیعی روشن کننده مو است . شما در منزل می توانید با درست کردن این ترکیب و استفاده ی مکرر از آن مو های خود را روشن کنید ، بدین گونه که دو لیوان آب را داخل قابلمه به جوش می آورید و سپس یک کیسه بابونه به آن اضافه می کنید و پس از لعاب انداختن آن را داخل فریزر می گذارید تا به سرعت خنک شود سپس به اندازه ی نصف آن آب لیمو به آن اضافه می کنید و به موی خود اسپری می کنید و 20 دقیقه روی سر باقی می گذارید . این کار را هفته ای 2 بار باید تکرار کنید .

روش روشن کردن مو با ماسک ماالشعیرولیمو و تخم مرغ : در این روش تخم مرغ را هم بزنید و سپس نصف استکان ماالشعیر را به ان اضافه کنید و هم بزنید و آب لیمو را به آن اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه روی مو ها بگذارید . این کار را هفته ای 2 الی 3 بار می توانید تکرار کنید .

روش روشن کردن مو با  سرکه سیب و عسل : در این روش آب و دو قاشق عسل را روی حرارت متوسط قرار دهید ، پس از جوش آمدن آب دو قاشق غذا خوری سرکه به آن اضافه کنید و داخل یخچال بگذارید . پس از خنک شدن آن را به مدت 15 دقیقه روی موی خود قرار دهید .

کلام آخر

توجه فرمایید روش های طبیعی درصد کمی (به اندازه ی 1الی4 درصد ) روشن می کند . اما اگر می خواهید لایتی روشن تر داشته باشید بهتر است از روش هایی مانند دکلره استفاده نمایید . این روش توسط افراد متخصص در مراکز حرفه ای انجام می شود . ما در سالن تخصصی مونا یزدانی مو هایتان را با توجه به رنگ درخواستی به روش های مختلف با دکلره یا بدون دکلره لایت می کنیم و این اطمینان را به شما می دهیم تا با موهایی زیبا ، سالم و رضایتی کامل از پیش ما بروید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *